facebook

Aktualności

   
Mieszkańcy Powiatowego Domu Pomocy Społecznej na pielgrzymce w Kałkowie - Godowie!

Są miejsca na ziemi, gdzie każdy człowiek odczuwa bliską obecność Stwórcy. Takim właśnie tajemniczym zakątkiem Polski jest Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie. W dniu 28.09.2023r.mieszkańcy wraz z pracownikami wzięli udział w pielgrzymce do Sanktuarium w Kałkowie.

Relacja z 12. edycji Narodowego Czytania w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach

Wzorem lat poprzednich Nasz Dom po raz kolejny uczestniczył w Narodowym Czytaniu pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W ubiegłym roku czytaliśmy Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Tegoroczną lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, która przybliża historię Rzeczypospolitej, poprzez tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.

Relacja z wydarzenia „Łączymy Pokolenia”

…dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem… to cytat z „Małego Księcia” Antione de Saint-Exuper, będący myślą przewodnią kolejnego spotkania pn. „Łączymy Pokolenia” zorganizowanego w Naszym Domu, które integruje Naszych mieszkańców z dziećmi i młodzieżą z zaprzyjaźnionych Powiatowych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Pałacyk” w Mroczkowie Gościnnym oraz „Przystań” w Żarnowie