W dniu 24.06.2021r. przedstawiciele mieszkańców Naszego Domu wraz z dyrekcją Panią Renatą Konecka i Pauliną Misztal oraz opiekunami uczestniczyli w święcie zorganizowanym przez Powiat Opoczyński z okazji „Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych”.

O godz. 10.00 odprawiona została Msza Święta w kościele Podwyższenia Krzyża w Opocznie, w której uczestniczyły osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie. Homilia poświęcona była niepełnosprawności i cierpieniu z nim związanym, godności i miłości Boga do każdego człowieka bez względu na to jakim jest i kim jest. Po zakończonej Mszy Świętej Starosta Opoczyński Marcin Baranowski przedstawił listę laureatów nagrodzonych certyfikatem ”Człowiek o godnym sercu 2021”.Jedną z nagrodzonych osób została nasza Pani dyrektor Renata Konecka. Zwieńczeniem obchodów święta był przemarsz ulicami miasta, niosąc barwne kwiaty przeszliśmy do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego „Centrum Edukacji i Rozwoju” gdzie laureatom uroczyście wręczono certyfikaty. Wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek oraz zabawę przy muzyce. Podkreślić należy, że zaproszone instytucje, fundacje i stowarzyszenia miały możliwość zaprezentowania swoich placówek poprzez wystawienie prac podopiecznych co cieszyło się dużym zainteresowaniem oglądających.

Dla osób niepełnosprawnych jest to bardzo ważny dzień organizowany przez Powiat Opoczyński za co w imieniu wszystkich osób z niepełnosprawnościami dziękujemy.


BIP DPS BIP DPS Gmina Żarnów SP Opoczno PCPR Opoczno E-mail Admin