Starostwo Powiatowe w Opocznie już po raz dziewiąty zorganizowało spotkanie środowisk osób niepełnosprawnych pod nazwą” Powiatowy Dzień Godności  Osób Niepełnosprawnych”, w którym udział wzięli również Mieszkańcy naszego Domu.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Bartłomieja, po której odbył się przemarsz z wcześniej przygotowanymi bibułowymi kwiatami w dłoniach do Miejskiego Domu Kultury w Opocznie na ciąg dalszy spotkania.

Po słodkim poczęstunku i części oficjalnej, podczas której złożono podziękowania instytucjom oraz stowarzyszeniom i fundacjom działającym na rzecz osób niepełnosprawnych rozpoczęły się  występy: dzieci z przedszkola integracyjnego w Opocznie oraz z Centrum Edukacji i Rozwoju w Opocznie,  uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Opoczna i Żarnowa, Środowiskowego Domu Samopomocy z Opoczna i Olszowca, uczestnika CIS w Opocznie, których myślą przewodnią była muzyka disco polo. Występy bardzo podobały się zebranym, a artyści świetnie potrafili rozbawić publiczność.

Na zakończenie Powiatowego Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych jak co roku uczestnicy zostali zaproszeni na ciepły bigos.


BIP DPS BIP DPS Gmina Żarnów SP Opoczno PCPR Opoczno E-mail Admin