W dniu 18 czerwca 2014r. już po raz kolejny Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach zorganizował spotkanie, które miało na celu zintegrowanie środowisk osób niepełnosprawnych oraz środowisk pracujących na rzecz tych osób. W spotkaniu uczestniczyli mieszkańcy oraz pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Końskich, Drzewicy, Łochyńska i Niemojowic.

Uroczystość tą swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście:

– Dyrektor Regionalnego Centrum  Polityki Społecznej w Łodzi – Pani Anna Mroczek,

– Starosta Opoczyński -Pan Marek Ksyta,

– Wice Starosta Powiatu Opoczyńskiego – Pan Józef Róg,

– Wójt Gminy Żarnów – Pan Krzysztof Nawrocki,

– Sekretarz Gminy Żarnów – Pan Bogdan Kubiszewski,

– Skarbnik Powiatu Opoczyńskiego – Pani Anna Słoniewska,

– Sekretarz Powiatu Opoczyńskiego – Pani Grażyna Wielgus,

– Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie – Pani Wiesława Kurowska, wraz z pracownikami

– Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy – Pan Krzysztof Wylon,

– Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku – Pani Marzena Herman.

Spotkanie rozpoczęła Dyrektor DPS w Niemojowicach – Pani Renata Konecka witając zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.

Szczególne podziękowania zostały skierowane do  Dyrektora Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi Pani Anny Mroczek za wsparcie finansowe przy budowie nowego Domu w Niemojowicach. Pani Dyrektor otrzymała upominek w postaci ręcznie wykonanych prac naszych mieszkańców.

Kolejnym punktem programu było zaprezentowanie swojego dorobku artystycznego przez przedstawicieli wszystkich Domów. Spotkanie integracyjne miało charakter taneczno – zabawowy. Oprawę muzyczną zapewnił didżej, natomiast liczne konkursy i zabawy grupowe przygotowali pracownicy Domu w Niemojowicach. Uczestnicy zabawy otrzymali gorący posiłek w formie bigosu, potraw z grilla, jak również na deser ciasto wykonane przez pracowników kuchni oraz owoce.

Zabawa została zorganizowana na świeżym powietrzu przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Uczestnikom dopisywał dobry humor i z uśmiechem na twarzach wrócili do swoich Domów.

Wszystkim przybyłym gościom dziękujemy za wspólną zabawę!


BIP DPS BIP DPS Gmina Żarnów SP Opoczno PCPR Opoczno E-mail Admin