Jak co roku, zgodnie z przyjętą tradycją, w tym roku w dniu 21.06.2018r. w naszym Domu odbyło się już VII spotkanie integracyjne z zaprzyjaźnionymi domami pomocy społecznej: Domem Pomocy Społecznej w Drzewicy, Łochyńska i Końskich. Dzięki temu, że pogoda była sprzyjająca, spotkanie odbyło się w plenerze i przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.  Tegoroczne motto – „Muzyka łagodzi obyczaje” dało wiele możliwości wykazania się uczestnikom spotkania nierzadko skrywanymi talentami wokalnymi i tanecznymi.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście:

– Pan Marcin Baranowski- Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego

– Pani Anna Słoniewska- Skarbnik Powiatu Opoczyńskiego

– Pan Krzysztof Nawrocki- Wójt Gminy Żarnów

– Pan Bogdan Kubiszewski- Sekretarz Gminy Żarnów

– Pani Elżbieta Przybył- Kierownik Referatu Organizacyjno-Społecznego w Żarnowie

– Pan Krzysztof Wylon- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy

– Pani Barbara Krawczyk- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Końskich

– Pani Marzena Herman- Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku

– Pani Sylwia Durka- pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie

Na początku spotkania przedstawiciele każdego z Domów zaprezentowali przygotowane prezentacje artystyczne, które zawierały głównie śpiewane utwory muzyczne. Mieszkańcy Naszego Domu uczestniczący w grupie teatralnej pt. „Czarno to widzę” w swoim występie nawiązali do aktualnie odbywających się Mistrzostw Świata w piłce nożnej i wprowadzili wszystkich w mundialowe klimaty.

Następnie uczestnicy spotkania zostali porwani do zabawy tanecznej, po której każdy mógł wykazać się w namiocie artystycznym, kolorując przygotowane obrazki, układając puzzle z instrumentami muzycznymi czy odgadując zagadki. W tym samym czasie na scenie odbywał się quiz muzyczny, w którym przedstawiciele każdego z Domów mogli sprawdzić się w znajomości piosenek i instrumentów muzycznych. Nie zabrakło również zabawy sportowej- toru przeszkód, podczas którego było mnóstwo śmiechu i wesołych sytuacji.

Po sytym obiedzie nastąpił kolejny punkt spotkania, czyli karaoke. I tu ponownie przedstawiciele każdego z Domów mogli zaprezentować swoje talenty wokalne, za które zostali nagrodzeni słodkim prezencikiem.

Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy  i wspólnie będziemy bawić się podczas kolejnego spotkania integracyjnego!


BIP DPS BIP DPS Gmina Żarnów SP Opoczno PCPR Opoczno E-mail Admin