Dnia 01.08.2016r. w Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach gościliśmy przyjezdną grupę teatralną „Art. – Metanoia” z Krakowa. Tym razem artyści zaprezentowali spektakl pt. „Zdrówko”. Aktorzy zachęcili w nim do prowadzenia zdrowego trybu życia, ostrzegając przed objadaniem się oraz nadmiernym odchudzaniem. W zabawny sposób ukazali zalety zdrowego odżywiania się, a także pokazali nam kilka zasad niezbędnych w zdrowym stylu życia. Przedstawiając scenkę u lekarza, przypomnieli znane wszystkim wiersze Jaka Kochanowskiego, Adama Mickiewicza, a także była mowa o zupie z gwoździa Aleksandra Fredry oraz słynnym bigosie z „Pana Tadeusza”.

Równie istotną rolę w naszym życiu odgrywa ruch, aktorzy przypomnieli nam, iż  „ruch to zdrowie”, a taniec to miła forma ruch. Wspomnieli również, że należy dbać o siebie niezależnie od wieku, wystarczy tylko chcieć, mieć zapał oraz dużo słońca i uśmiechu w sercu.

Wszyscy doskonale bawili się przy zapomnianych już przebojach „Tyle słońca w całym mieście”, „Orkiestry dęte” czy „Czerwone jabłuszko”, chętnie biorąc udział we wspólnej zabawie.

Grupa artystyczna podziękowała za bardzo miłe przyjęcie oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia dla całego Domu. Mieszkańcy nie pozostali dłużni, dziękując za wspaniały występ i zaprosili na koleje tak miłe spotkanie.


BIP DPS BIP DPS Gmina Żarnów SP Opoczno PCPR Opoczno E-mail Admin