facebook

Aktualności

   

Wycieczka do Sandomierza

Wycieczka do Sandomierza

W dniu 8 września 2022r. grupa mieszkańców wraz z pracownikami Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach miała możliwość zwiedzić Sandomierz- miasto 7 wzgórz zgłębić jego historię oraz podziwiać piękną panoramę podczas rejsu statkiem po Wiśle. Dzięki informacjom historycznym, a także humorystycznym anegdotom przekazywanym przez przewodnika ten dzień zostanie na długo w pamięci.

Narodowe Czytanie 2022

Narodowe Czytanie 2022

Nasz Dom już po raz drugi uczestniczył w Narodowym Czytaniu pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W ubiegłym roku czytaliśmy "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Tegoroczną lekturą są „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza- zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm, w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Na pamiątkę oficjalnego zgłoszenia w Narodowym Czytaniu otrzymaliśmy pamiątkową pieczęć oraz zdjęcie pary prezydenckiej.

"Ogrody i aleje przyjazne naturze w powiecie opoczyńskim"

W dniu 28 lipca b.r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opocznie podpisane zostały umowy dotyczące wsparcia finansowego na projekty i remonty realizowane na terenie powiatu opoczyńskiego. Umowa na realizację projektu pt. "Ogrody i aleje przyjazne naturze w powiecie opoczyńskim" została zawarta pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego, reprezentowanym przez wicemarszałka Zbigniewa Ziembę a powiatem opoczyńskim reprezentowanym przez Starostę Marcina Baranowskiego i Andrzeja Urbańczyka - członka zarządu powiatu opoczyńskiego. Na podstawie otrzymanego dofinansowania utworzony zostanie m.in. na terenie Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach ogólnodostępny ogród sensoryczno-edukacyjny z zastosowaniem gatunków rodzimych, przyjaznych dla ptaków i owadów.