facebook
   

Święty Mikołaj odwiedził naszych seniorów

Fundacja Biedronki sfinansowała produkty potrzebne do przygotowania świątecznych prezentów dla naszych podopiecznych. Dzięki udziałowi w programie „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” Święty Mikołaj odwiedził w tym roku 99 osób starszych, które pod choinką znalazły słodycze i kosmetyki.

 

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” edycja 2023 skierowany jest do placówek sprawujących opiekę nad seniorami. W tym roku zakwalifikowano do niego 387 organizacji, w tym nasza! Otrzymaliśmy produkty, z których samodzielnie mogliśmy przygotować świąteczne prezenty dla osób starszych. W skład paczek weszły: śliwki w czekoladzie, ptasie mleczko, miód, żel pod prysznic, herbata, kawa i ciastka. W całym kraju paczki dostało 32 427 seniorów.

-Wszyscy jesteśmy bardzo wzruszeni i szczęśliwi, że jest ktoś, kto nadal pamięta o upominkach dla mieszkańców naszego Domu. Dziękujemy za ogromny dar serca Fundacji Biedronki – organizatorom świątecznych paczek – powiedziała Renata Konecka, Dyrektor Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach.

Fundacja Biedronki działa na rzecz seniorów i chce zwracać uwagę na problem samotności w tej grupie wiekowej. Wiemy, że wiele osób wstydzi się przyznać, że podczas świąt czuje się opuszczona, dlatego mamy nadzieję, że dzięki symbolicznym podarkom poczują, że są ludzie dla których ich los nie jest obojętny – tłumaczy Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Wartość tegorocznej edycji programu „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” wynosi ponad 1,3 miliona złotych.

O Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach

Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Niemojowicach przeznaczony jest dla 97 osób przewlekle somatycznie chorych oraz w podeszłym wieku. Jest to placówka stacjonarna, umożliwiająca mieszkańcom zarówno pobyt stały, jak i czasowy – zapewniając całodobową opiekę oraz zaspakaja niezbędne potrzeby bytowe, społeczne i religijne w formach i zakresie wynikającym z indywidualnych potrzeb. Dom mieści się w obiekcie, gdzie pokoje są 1, 2, 3 osobowe i każdy pokój ma swoją łazienkę. Budynek bez barier architektonicznych. Dom prowadzi działalność rekreacyjno – rozrywkową, między innymi:

– zabawy taneczne we własnym gronie, jak również z udziałem mieszkańców z innych dps-ów

– wycieczki turystyczno – krajoznawcze

– okazjonalne spotkania z dziećmi i młodzieżą

– spotkania podczas gier towarzyskich, turniejów, quizów i konkursów

 

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. W 2022 uruchomiła również program „Danie Wspólnych Chwil” realizowany wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich, w którym organizowane są posiłki dla samotnych seniorów. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła 160 mln złotych (status na grudzień 2023).