facebook

Aktualności

   
NABOŻEŃSTWO DROGI KRZYŻOWEJ

W Wielki Piątek Mieszkańcy wspólnie z pracownikami uczestniczyli w uroczystym Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W tym roku przeżywaliśmy ją w sposób szczególny łącząc się duchowo ze wszystkimi Mieszkańcami Domu. W zadumie, pełni wzruszeń rozważaliśmy Mękę Chrystusa idąc z Nim symboliczną Drogą Krzyżową po terenie placówki.

Darmowe tablety od Fundacji Biedronki!

Fundacja Biedronki podarowała tablety dla podopiecznych domów pomocy społecznej i innych ośrodków całodobowej opieki nad seniorami w całej Polsce. Wsparcie otrzymała również nasza placówka - za co bardzo dziękujemy! Przekazane urządzenia mają służyć do kontaktów osób starszych z bliskimi i edukacji.

Powitanie wiosny

W dniu dzisiejszym grupa mieszkańców pod okiem terapeutów, staropolskim zwyczajem powitała wiosnę. Podczas spaceru nad pobliską rzekę obserwowaliśmy budzącą się do życia przyrodę. Jak co roku tego dnia pożegnaliśmy zimę topiąc słomianą, ekologiczną Marzannę- symbol zimy, śmierci, wszelkich chorób i zła. Zwyczaj ten ma przywołać wiosnę i zapewnić wszelką pomyślność. Topienie Marzanny ma charakter zabawy i jest doskonałym momentem na pierwszy po zimie dłuższy spacer, gdy słońce coraz śmielej dodaje energii.