facebook

Aktualności

   
Relacja z 12. edycji Narodowego Czytania w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Niemojowicach

Wzorem lat poprzednich Nasz Dom po raz kolejny uczestniczył w Narodowym Czytaniu pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej. W ubiegłym roku czytaliśmy Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza. Tegoroczną lekturą jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, która przybliża historię Rzeczypospolitej, poprzez tematykę Powstania Styczniowego, którego 160-lecie obchodzimy w tym roku.

Relacja z wydarzenia „Łączymy Pokolenia”

…dla całego świata możesz być nikim, ale dla kogoś możesz być całym światem… to cytat z „Małego Księcia” Antione de Saint-Exuper, będący myślą przewodnią kolejnego spotkania pn. „Łączymy Pokolenia” zorganizowanego w Naszym Domu, które integruje Naszych mieszkańców z dziećmi i młodzieżą z zaprzyjaźnionych Powiatowych Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Pałacyk” w Mroczkowie Gościnnym oraz „Przystań” w Żarnowie

Diecezjalny Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

23.05.2023r. po raz kolejny Powiatowy DPS w Niemojowicach uczestniczył w Diecezjalnym Dniu Godności Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanym przez Powiat Opoczyński i Caritas Diecezji Radomskiej. Pierwszą część uroczystości, która miała miejsce w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, rozpoczął występ wokalny osób z niepełnosprawnością. Po występie odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. Biskup Marek Solarczyk. Kolejnym punktem było wręczenie tytułu „Człowiek o Godnym Sercu”, którym uhonorowanych zostało 21 laureatów działających na rzecz osób niepełnosprawnych .